שלוש עשרה שנים לנפילת התאומים והטרור פופולרי יותר מאי פעם. דגל הרשע מונף בגאווה

By on September 11, 2014

לפני 13 שנים העולם עצר את נשמתו אל מול מראות מגדלי התאומים שבניו יורק אשר בערו כתוצאה מפעולת טרור מהאכזריות שידע העולם. 2700 משפחות נוספו אל מעגל השכול ברגע אחד ומיליוני תושבי ניו יורק נשארו בטראומה בלבול וכאב. נופו של התפוח הגדול השתנה דרמטית ועל נשמתה של העיר נחרטה צלקת שתשאר שם כנראה לנצח.

הייתי סטודנט כשהמתקפה התרחשה. אבא שלי ז”ל, אשר נירצח על ידי חמאס מספר חודשים לאחר מכן, התקשר אליי על מנת לעדכן אותי בפרטים. לאחר מספר דקות הגעתי הביתה, על מנת לצפות יחד עם בני משפחתי במה שנראה כמו סרט הוליוודי משופשף.

אני זוכר את מילותיו של אבא שלי “המגדלים הללו לא ייפלו. הם תוכננו לעמוד בפני פגיעת מטוסים”. לאחר מספר רגעים המגדלים קרסו והשאירו את כולנו עם דמעות.

כשמונה חודשים לאחר מכן, אבי היקר נרצח אף הוא, יחד עם 14 אחרים, בפיגוע התאבדות בראשון לציון.

מראות נפילת מגדלי התאומים נשכחו מהר מדי. הטרור מגייס פעילים בכל מקום, חלקם ממש פה בינינו. השם הפופולרי הנוכחי של הפנים הרצחניות הנו דאעש. את איראן נראה כי העולם כבר שכח.

העולם החופשי עומד שוב אל מול רצח אכזרי של אלפי חפים מפשע. הפעילים מגיעים מרחבי העולם ומגוייסים ללא כל הפרעה ואף בגאווה. במדינות שונות ברחבי אירופה מניפים אזרחים מקומיים את הדגל השחור והמוכר של דאעש. כל זאת מתרחש בערים אירופאיות מרכזיות שטופות תיירים. המדיה גם היא פעילה לא קטנה בשם הטרור ומחזקת את התופעה. מסרים שונים מועברים בדפי פייסבוק שונים ובטוויטר ניתן לראות צילומים ומסרים של תמיכה  בפעילות הרצחנית שניצפת באתר יוטיוב, על ידי מליוני אנשים מסביב לעולם.

העולם נרדם בשמירה והפסיק הוא לפעול כנגד הרוע. הטרור הופך להיות פופולרי יותר מאי פעם ואפילו ילדים קטנים מניפים את דגלו לצד זמרים שהמירו את דרכם בדרך הגיהנום. אחד מהם, ראפר לשעבר (גי’הדי ג’ון) שהפך להיות עורף ראשים מפורסם והשנייה, זמרת בריטית לשעבר (סאלי ג’ונס) שהחליטה כי הלחימה בסוריה תהיה מעניינת יותר עבורה.

אל מול כל זאת עדיין אין קואליציה אמיתית שעומדת מנגד. אידיאולוגיה קשה לעצור והחשש הגדול ביותר הנו פיגוע ראוותני נוסף באחת ממדינות אירופה או אף בארה”ב. אוי לנו באם ניפול אל מזימה נוספת של פגיעה בעולם החופשי אך על פי המציאות הקיימת, ניתן לקוות כי האחד עשר בספטמבר לא יחזור על עצמו. אותם אלו שלא ניפגשו עם הטרור, ייתקשו לתאר עד כמה אכזרית פגיעתו. עלינו לפעול במהרה על מנת למנוע את הגעתו.

קובי קמחי הנו יו”ר ארגון ניפגעי הטרור- ארגון לב אחד. קמחי, מייסד אתר TLVFaces.com עומד להשיק את ספרו הראשון- “זריחה חדשה” בינואר 2015.

Comments

comments