יובל דיסקין- כאיש ביטחון כה בכיר אתה עבורי בהחלט אכזבה

By on November 21, 2014

יובל, אחזור שנתיים אחורנית, אל אותו ערב אותו ביליתי בניו יורק עם חברה קרובה. הלכנו לראות את הסרט שומרי הסף. כישראלי וכמי שאוהב את מדינת ישראל בכל נשימה, אני רוצה לשתף אותך בזעזוע שלי מדברייך ומדבריי חברייך בסרט ועל הסכמתכם לחשוף פרטים אולי רבים מדי ולפגוע בשמה של מדינת ישראל.

קפאתי במקום ושמעתי מכיוונים שונים באולם הקולנוע ישראלים ואמריקאים שואלים מדוע מראים ומשתפים נושאים כה רגישים ומציגים את ישראל כבריון שכונתי. את תוצאת הסרט יכולנו לחוש מיד כבר לאחר סיום ההקרנה כאשר בחורה אמריקאית שיצאה אף היא מן הסרט והלכה לצידנו אל עבר הרחוב ביקשה לדעת את מחשבותנו. אני אישית אמרתי לה כי אני צריך לחשוב ולעכל את שראיתי לפני שאענה לה על שאלה שכזו אך היא לא היססה ומיד שיתפה ואמרה “אם תמכתי עד היום בישראל, פה זה נגמר.”

יובל, יש לי כבוד גדול אלייך למרות שעדיין לא הכרנו. אתה איש עם עבר צבאי מכובד שהמשיך ושירת את המדינה במערכת הביטחון והפך לראש השב”כ- מערכת בעלת משמעות לא קטנה עבור מדינת ישראל ואזרחייה. ובדיוק מסיבה זו אני גם ממשיך להיות נסער מהתנהלותך ומדברייך.

אני אמנם לא שירתתי בשב”כ אך נוכחתי במקומות רבים ומשמעותיים עם מנהיגי עולם כאלה או אחרים, סעדתי לצד רבים שעניינם הוא ישראל ובכלל, כל נושא השלום העולמי. למדתי רבות בעשור האחרון מאז שאבא שלי נרצח על ידי חמאס בשילוב ערביי ישראל- חוליית סילוואן. גם היום אני נותן את נשמתי עבור המדינה הקטנה והיקרה שלנו ומעטים יודעים על מעורבותי המלאה עבור ישראל מסביב לעולם. קשה לי לשתוק כשפוגעים בבית שלי.

בגב זקוף אני עומד אל מול טענותייך וגישתך. ושלא תבין לא נכון. אני לא מגן על הבית היהודי ובטח שלא על בניימין נתניהו, אשר גם אותו אני מכבד רבות אך חולק גם על החלטותיו השונות כגון שחרור רוצחים.

יובל, אינתיפאדת ירושלים כפי שקראת למצב הנוכחי, לא מובלת על ידי הימין. היא מובלת על ידי ערביי ישראל. נקודה. מה שמתרחש כיום בירושלים זה בדיוק מה שמתרחש במקומות שונים בשבדיה, צרפת ואנגליה. השם של התופעה הוא איסלאם קיצוני.

מדינות ערב כבר “נוקו” מנוצרים ויהודים וכעת הפלישה האיסלאמית נעה אל עבר אירופה. אל מול עיני העולם, המנהיגים המוסלמים אומרים כי הם ייקבעו את החוקים המקומיים וזה רק עניין של זמן (חוקי השריעה) למרות שאנחנו יודעים היטב על איזורים באירופה שבהם שולטים המהגרים המוסלמים, אליהם האירופאים לא יכולים להיכנס. לחמאס, אל קאעידה, חיזבאללה, פת”ח, בוקו חראם, דאעש וארגונים אחרים ישנם שני מכנים משותפים מרכזיים. אלו הם ארגונים איסלמיסטיים ובכונתם לשלוט באחר תחת שימוש בכל כלי אפשרי. לא הבית היהודי ולא הליכוד אשמים במצב בישראל. לערביי ישראל יש יותר זכויות מאשר לבני משפחתם במצריים ירדן או בסוריה בדיוק כפי שיש למהגרים המוסלמים באירופה אך זה לא מספיק להם. רעיון הרב תרבותיות כשל ובגדול.

ההסלמה החמורה כל כך כולה ננעצת במנהיגי ערביי ישראל כגון חנין זועבי ואחמד טיבי לצד אבו מאזן. ההאשמה שלך איננה במקום ומוטעית. היא פוגעת במעמד מדינת ישראל ומציגה את מנהיגי הימין כאחראים להתדרדרות המצב.

אהיה הראשון ואעשה הכל על מנת ליצור רב תרבותיות בישראל ולמען השלום וההרמוניה אך המציאות הוכיחה לנו כבר מזמן כי זהו חלום שרחוק מלהתגשם ובאופן גלובלי הוא נע לעבר הכיוון הלא נכון.

הגישה שלך למצב הנה שגויה ותוקפת שלא במוצדק את הישראלים שהחליטו כי הם לא מוכנים להיות תחת התקפה מתמשכת של הטרור הערבי בתוך ערי ישראל. כאיש ביטחון כה בכיר אתה עבורי בהחלט אכזבה. במקום להתמקד באשמים מבית, ראשית מומלץ לאתר את האשמים בצד התוקף.

לקריאה: 

יובל דיסקין: זה מה שמחכה לנו

– קובי קמחי הנו יו”ר ארגון ניפגעי הטרור – ארגון לב אחד. קמחי, מרצה בנוגע לטרור האיסלאמי, אובדן והשראה, עומד בפני השקת ספרו הראשון – “זריחה חדשה”.  

Comments

comments